seha

2,119 Görüntülenme
Bermuda şeytan üçgeni (Triangle) izle
7.9 IMDB Puanı

Bermuda şeytan üçgeni (Triangle) izle

(Bermuda şeytan üçgeni)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 225dk
Kategori
Farklı Bir Korku Filmi Bermuda Şeytan Üçgeni Triangle
Korku gerilim türünde film olan Triangle 2009 yılında vizyona girmiş bir film olup yönetmeni Christopher Smith’dir. Filmin oyuncuları Melissa George, Joshua Mclvor, Michael Dorman’dır. Triangle film boyunca izleyiciye beyin fırtınası yaptıran,finali için teoriler ürettiren, zaman ve sonsuzluk döngüsü üzerine bir senaryoya sahiptir. Filmi izleyicileri final için farklı teoriler üretse de filmin tahmin edilenden çok farklı ve beklenmeyen bir final sahnesi vardır. Kafa karıştıran ma kafa karıştırmasının iyi yönü olarak durmadan beyin jimnastiği yaptıran bir film olan Triangle mitolojik ayrıntıları da barındırmaktadır.
Şeytan Üçgeni Filmi Konusu
Jess arkadaşları ile beraber tekne ile denize açıkladıklarında fırtınaya yakalanırlar. Tekneleri fırtınadan alabora olan ve okyanusun ortasında hayatta kalmaya çalışan Jess ve arkadaşlarının karşısına bir gemi çıkar. Kurtulduklarını düşünüp gemiye çıkan Jess ve arkadaşlarının dikkatini çeken ilk şey gemide kimsenin olmamasıdır. Jess gemiye çıktığı andan itibaren bu olanları daha önce yaşamış gibidir. Arkadaşlarının kurtulmak için çıktığı gemide Jess’in arkadaşları tek tek öldürülür. Korkunç ölümlerin sonunda Jess gemide tek başına kalmış ve arkadaşlarını öldüren kişi de gemidedir. Jess bundan sonra gemide bulunan katille yüzleşmeyi düşünür ama arkadaşlarının ölümünün ardında gizemli bir katil vardır. Zaman döngüsü içinde geçen filmde Jess farklı zaman döngülerinde yer almaktadır. Filmde yedi zaman döngüsü bulunmakta ve Jess bu döngüleri yaşamaktadır.
Triangle ve Bermuda Şeytan Üçgeni
Filmin Triangle ismini Bermuda Şeytan Üçgeninin gizeminden esinlenerek aldığı düşünülmektedir. Film ülkemizde de Şeytan Üçgeni ismiyle gösterilmiştir. Filmin çoğu sahnesinin okyanusta geçmesi ve bermuda şeytan üçgeninin de okyanusta bulunması, esrarengiz gemi ve insan kayıpları yaratması bu düşünceyi kuvvetlendirmektedir. Esrarengizlik, gizem ve zaman döngü paradoksunda ilerleyen film klasik korku gerilim filminden çok farklı bir konudadır.