seha

935 Görüntülenme
Stranger Things Dizisi izle

Stranger Things - 1. Sezon 1. Bölüm

Stranger Things 1. Sezon 1. Bölüm türkçe dublaj ve altyazılı izleme

*İzleyicileri 1983 yılının sonbaharında Indiana eyaletinin Hawkins eyaletine davet eden ilk bölümde, dizinin ana karakterlerinden Mike, Will, Dustin ve Lucas’ı tutkulu bir Dungeons & Dragons oyunuyla tanışıyoruz. Oyunun ardından bisikletiyle eve dönmekte olan Will Byers, Hawkins Laboratuvarı yakınlarında giderken karşısına çıkan gizemli bir yaratıktan kaçmaya çalışır. Kendisini takip eden bu yaratık, Will’le birlikte ortalıktan kaybolur.

*Will’in kayboluşu ailesi ve arkadaşları arasında büyük bir panik yaratır. Anne Joyce Byers, anlattıklarına pek de inanmayan polis şefi Jim Hopper’dan yardım etmesini ister. Will’in eve dönüş yolunda ipuçları için arayışta olan polis Hopper, hedefine ulaşır ve Will’in kaza yaptığı bisikletini bulur. Ardından ormanlarda Will için bir arayış başlar.

*Mike’ın ablası Nancy ve 80’ler prototipi olan erkek arkadaşı Steve’le tanışırız. Yakın arkadaşı Barbara’nın evine gitmek isteyen Nancy, annesinin izin vermemesi sonucunda akşamı evde geçirir. Will’i aramak için gizlice sokağa çıkan Mike da bu sırada Steve’i ablasının odasına gizlice girerken görür.

*Bu esnada saçları kazılı küçük bir kız çocuğunu hastane kıyafetleriyle birlikte bir burger restoranında gizlenirken görünür. Hiç konuşmayan bu kız, kendisine sorular soran restoran sahibini şüphelendirir ve sosyal hizmetleri aramasına sebep olur. Daha sonra kendisi için restorana gelen ajanları telekinetik güçlerini kullanarak öldüren küçük kız, kaçarak uzaklaşır.

*Will için kayıp ilanları asılmaya başlanır. Ormanda arkadaşlarını arayan Dustin, Mike ve Lucas da çaresiz bir şekilde evlerine dönmek üzere yola çıkarken bir ses duyar ve restorandan kaçan kızı bulurlar.