seha

643 Görüntülenme
Stranger Things Dizisi izle

Stranger Things - 1. Sezon 2. Bölüm

Stranger Things 1. Sezon 2. Bölüm türkçe dublaj ve altyazılı izleme

*Mike, Dustin ve Lucas, karşılarına çıkan gizemli kızı Mike’ın evine götürüp saklar. Hiçbir şekilde konuşmayan karaktere, kolundaki “011” dövmesinden dolayı Eleven (On bir) ismini verirler. Ertesi gün Eleven, Mike’la konuşmaya başlar ve onu bulmaya çalışan kötü insanlar olduğunu söyler. Evde gezinirken bir fotoğrafta gördüğü Will’i tanıyan Eleven, o sırada Mike’ın annesinin eve gelmesinden dolayı odadaki küçük bir dolaba saklanmak zorunda kalır.

*Dolaptayken Hawkins Laboratuvarı’nda zorla bir hücreye tıkıldığı zamanı hatırlayan Eleven, paniğe kapılır. Bu esnada Mike ve arkadaşları onu sakinleştirir ve karşılıklı bir güven sağlanır. Eleven da telekinetik güçlerini kullanarak odanın kapısını kitler ve çocukları fazlasıyla şaşırtır. Daha sonra Will’in nerede olduğunu anlatmaya karar veren Eleven, Dungeons & Dragons taşlarını kullanarak Will’in bir canavardan saklanıyor olduğunu söyler.

*Panik ve merak içinde oğlu Will’in bulunmasını bekleyen Joyce’un ev telefonuna garip aramalar gelir. Telefonun bozulduğunu düşünen Joyce, yeni bir telefon alır ama aramalar kesilmez. Ardından evdeki elektrikler ve ışıklarla ilgili gariplikler devam eder. Evdeki lambalar sırayla yanıp söner ve Joyce’u Will’in odasına doğru yönlendirir. Odaya girdiğinde duvarlardan birinin garip şekiller aldığını fark eden Joyce, korkarak evden kaçar.

*Nancy, Barbara’yı Steve’in ev partisine gitmek için ikna eder. Partide kendini fazlalık olarak hisseden Barbara, evin havuzunda kendi başına oturur. Bu esnada Will’in abisi Jonathan da kanıt bulmak için fotoğraf makinesiyle oralardadır ve ev partisini gizlice fotoğraflamaya başlar. Havuzda tek başına olan Barbara bir anda suyun içinden gelen garip bir canavar tarafından kaçırılır ve ortadan kaybolur.