seha

614 Görüntülenme
Stranger Things Dizisi izle

Stranger Things - 1. Sezon 3. Bölüm

Stranger Things 1. Sezon 3. Bölüm türkçe dublaj ve altyazılı izleme

*Başka bir boyutta ve fazlasıyla karanlık bir yerde gördüğümüz Barbara acılar içindedir ve çaresiz bir şekilde Nancy’ye sesini duyurmaya çalışmaktadır. Bu konuda başarılı olamayan Barbara, bir kez daha canavara yakalanır ve sürüklenerek karanlığın içinde kaybolur.

*Evdeki keşiflerine devam eden Eleven, televizyonda gördüğü bir kola reklamından sonra Hawkins Laboratuvarı’ndaki bir başka anısını hatırlar. Laboratuvarda zorla telekinetik özelliklerini kullanarak bir kola tenekesini buruşturması istenen Eleven, bunu gerçekleştirir ve burnu kanar. Bu esnada Dr. Martin Brenner da gördüklerinden fazlasıyla mutlu olur.

*Will’in kaybolmasının Hawkins Laboratuvarı’yla ilişkili olabileceğine dair kimi ipuçları bulan Jim Hopper, buraya gider ve Will’i aramaya başlar. Laboratuvarda herhangi bir kanıt bulamayan Hopper, kütüphaneye gider ve eski gazetelerden burayla ilgili haberleri okumaya koyulur. Bulduğu bilgiler sonucunda Dr. Brenner’ın Will’in kayboluşuyla ilgisi olabileceğine olan inancı iyice artmıştır.

*Joyce, Will’in kendisiyle evdeki ışıkları kullanarak iletişime geçtiğine inanır ve bütün duvarları ışıklarla doldurur. Evdeki ışıkların bir kez yanması “Evet”, iki kez yanması “Hayır” anlamına gelecek şekilde Joyce’un sorularını yanıtlayan Will, hayatta olduğunu ama güvende olmadığını söyler. Daha fazla bilgi almak isteyen Joyce, alfabenin tüm harflerini duvara yazar ve hepsine bir ışık bağlar. Duvarda ilk önce “Burada” ardından da “Kaç” kelimeleri belirir ve öteki boyuttaki gizemli canavar odada belirir. Joyce çığlık çığlığa evden dışarı çıkar.

*Jonathan’ın çektiği fotoğraflardan haberdar olan Steve, okulun yakınlarında onu sıkıştırır ve kamerasını kırar. Bu sırada Nancy, paramparça olan fotoğraflardan birinde Barbara’yı görür ve nerede olduğunu bulabilmek için tüm parçaları bir araya getirmeye çalışır.

*Yine laboratuvardan bir başka flashback sahnesinde de zorla bir odaya tıkılmaya çalışılan Eleven’ın psişik güçleriyle iki görevliyi öldürdüğünü görünür. Burnu kanayarak odadan çıkan Eleven’ı gören Dr. Brenner, Eleven’ın güçlerinden fazlasıyla memnun olmuştur.

*Eleven, çocukları Will’in ormandaki ağaç evine götürür ve arkadaşlarının orada olduğunu söyler. Mike, Dustin ve Lucas bundan şüphe eder. Ardından Jim Hopper, ormanda bir çocuk cesedi bulur. Ceset Will Byers’a aittir.