seha

589 Görüntülenme
Stranger Things Dizisi izle

Stranger Things - 1. Sezon 5. Bölüm

Stranger Things 1. Sezon 5. Bölüm türkçe dublaj ve altyazılı izleme

*Bir kez daha Hawkins Laboratuvarı’na dönen Jim Hopper, Eleven’ın odasını ve yaptığı çizimleri bulduktan sonra, Upside Down’a açılan geçitin olduğu duvarla karşılaşır. Daha ne olduğunu anlamadan da bir ajan tarafından kafasına vurularak bayıltılır. Uyandığında evinde olan Hopper, ne olduğunu anlamaya çalışırken evde bir ışığın içine gizlenmiş küçük bir mikrofon bulur.

*Okulda öğretmenlerine sordukları sorularla farklı boyutlar hakkında daha fazla fikir sahibi olan Mike, Dustin ve Lucas, Upside Down’a açılan geçidi bulabilmek için yeni yollar arar. Yeniden oraya dönmekten korkan Eleven, arayışları sırasında çocukları yanlış yönlendirir ve bu aralarında tartışmalar çıkmasına sebep olur. Bu esnada güçleriyle Dustin ve Lucas’ı etkisiz hale getiren Eleven, Lucas’ın bayılmasına sebep olur. Ardından Eleven ortadan kaybolur ve kendine gelen Lucas da kızgın bir şekilde onları terk eder.

*Nancy ve Jonathan, fotoğraftaki canavarın Barbara’nın kaybolmasından sorumlu olduğuna emin olur ve ellerindeki bilgilerle onu bulmak için yola çıkar. Ormandaki arayışları sırasında yaralı bir geyik gören ikili, bu geyiğin bir anda sürüklenerek çekilmesiyle canavarı bulduklarını anlar ve peşine düşer. Geyiğin kanını takip eden Nancy, bir ağacın gövdesindeki garip geçidi bulur ve oradan geçerek Upside Down’a ulaşır. Nancy’nin çığlıklarını duyan Jonathan peşinden gitmeye çalışsa da geçit kapanmak üzeredir.