seha

279,019 Görüntülenme
masaj
Naim: Cep Herkülü (2019) Full HD izle
8.7 IMDB Puanı

Naim: Cep Herkülü (2019) Full HD izle

(Türk Herkül)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
Senaryo Baris Pirhasan, Sinem Uslu
Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan Naim: Cep Herkülü filmi full hd izle.Naim Süleymanoğlu filmi izle.
Naim: Cep Herkülü yerli filmini izlemeye hoş geldiniz. Filmin Başrolünde Eski Milli Halter Sporcumuz olan Naim Süleymanoğlu kurgulanmış. Dünyanın en güçlü insanı olma özelliğini taşıyan Süleymanoğlu 3 Altın Madalya 7 Dünya rekoru ve şampiyonlupuna imza atmıştır. Naim Süleymanoğlu bir kaç sene önce armızdan ayrılmıştır. Saygıyla Anıyoruz; Ruhu Şaad Olsun...

Naim Süleyman Cep Herkülü
Türk Spor Tarihinde gelmiş geçmiş en başarılı haltercisi olan halter şampiyonu Nail Süleymanoğlu’nun yaşamını konu alan film büyük bir merakla izleyicileri beyaz perdenin önüne getirmiştir. Biyografik belgesel türünde çekilen filmde Naim Süleymanoğlu’nu çok hareketli ve başarılarla dolu hayatı konu alınmıştır. 15 yaşında iken ilk Dünya Birinciliğini alan Süleymanoğlu’nun Türkiye’ye getirilişi ve bu ülkeye geldikten sonra elde ettiği başarılar tüm ayrıntıları ile işlenmiştir. Halter sporuna nasıl başladığı ve bu sporu yaparken Türkiye’ye nasıl geldiği filmin en çok dikkat çeken noktaları olarak izlenmektedir. Filmin çekimlerine 2018 yılında başlanmıştır. Senaryosunu Barış Pirhasan’ın yazdığı film 22 Kasım 2019 tarihinde vizyona girmiştir.
Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Kimdir?
Bulgaristan’ın Kırcali şehrinde doğan Cep herkülü Naim Süleymanoğlu, henüz 9 yaşında iken başladığı halter sporunda ilk Dünya birinciliğini 15 yaşında almıştır. Genç yaşında büyük başarılara imza atan bu sporcu komşu ülke Bulgaristan adına müsabakalara katılmaktadır. 1984 yılında Bulgaristan'ın yeni soyadı kanunu ile Naim Süleymanov olarak yarışmalara katıldı. Yine aynı yıldan düzenlenen dünya şampiyonasında Türk adı ile yarışmalara katılmak için Türk büyükelçiliğine sığındı ve Türk Vatandaşı olmak istediğini söyledi. Böylece Naim Süleymanoğlu bundan sonraki şampiyonalara Türk vatandaşı olarak ve Türk adı ve soyadı ile katıldı.
Cep Herkülü’ni Kim Oynadı?
Filmde Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu’nu oynayan kişi Hollanda’lı bir baba ve Türk bir anneden dünyaya gelmiş olan Van Eck’tir. 6 yaşında Türkiye’ye gelen ve burada büyüyen Van Eck Altın Koza’da Umut Veren Genç ödülünü almıştır. Daha önce oynadığı rollerinde de oldukça başarılı olan Van Eck Naim Süleymanoğlu filminde oynadığı rollerle de takdirleri toplamıştır. Bu filmde Naim Süleymanoğlu’nu da başarılı bir şekilde oynamayı başarmıştır. Filmi izlemeye gidenler karşılarında Naim Sleymanoğlu’nu görmüş kadar benzediklerini söylemektedirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6.958 yorum