seha

1,509 Görüntülenme
Kurtuluş Günü 1 Full izle Independence Day 1996
7.0 IMDB Puanı

Kurtuluş Günü 1 Full izle Independence Day 1996

(Independence Day)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi 20th Century Fox
  • Film Süresi 145 dakika
Yönetmen
Senaryo Dean Devlin, Roland Emmerich
Ödüller 1 Oscar Kazandı. Diğer 34 ödül & 35 adaylık.

Kurtuluş Günü 1 izle


altyazılı 1080p tek parça Independence Day izle hd kalitede 720p full türkçe dublaj seyret 1996

Film konusu


2 Temmuz’da dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri, tuhaf bir atmosfer olayı sonucu bozuluverir. Hemen sonrasında silahlı kuvvetler tarafından, devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. İlk başta meteor olduğu düşünülen cisimlerin esrarengiz uzaylıların kumandasındaki dev uzay gemileri olduğu ortaya çıkar.
Uzaylılarla her türlü iletişim denemesinin başarısız olmasının ardından, şimdi kablo teknisyenliği yapan eski bilimadamı David Levinson, uzaylıların bir günden daha kısa süre içerisinde dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı gerçekleştireceğini farkeder.
Temmuz’un 3’ünde, uzaylılar gerçekten de New York, Los Angeles ve Washington’a saldırı düzenlerler. Hayatta kalanlar konvoylar halinde Area 51 adındaki, hukümetin tuhaf test alanına doğru yola koyulurlar. Dedikodulara burası ordunun kendi başına ele geçirdiği bir uzay gemisini de barındırmaktadır. Hayatta kalanlar uzaylılarla savaşmak üzere bir plan yaparlar. 4 Temmuz tüm insanlığın kurtuluş için savaşacağı gün olacaktır.