seha


94,031 Görüntülenme
Malazgirt 1071 – Bizans’ın Kıyameti Full izle
7.8 IMDB Puanı

Malazgirt 1071 – Bizans’ın Kıyameti Full izle

  • Yapım Yılı
  • Ülke
Kategori
Şubat ayında Malazgirt 1071-Bizans'ın Kıyameti izle filmi geliyor.Muhteşem konusu ve oyuncu kadrosu ile çekimleri biten film fragmanı yayınlandı. Malazgirt 1071 - Bizans'ın Kıyameti Hakkında Genel Bilgilendirme
28 Şubat 2020 tarihinde vizyona girecek olan Malazgirt- Bizans’ın Kıyameti filmi, tarihi savaş türünde izleyicilerin karşısına çıkıyor. Bilal Kalyoncu, yönetmen ve yapımcılığını üstlenmiş. Çekimleri Konya’da yapılan film için toplamda 14 milyon liralık dev bir bütçe ayrılmış. Dönem filmi çekilirken Selçuklu mimarisi kullanılmıştır. Platoda değil gerçek mekanlarda çekim yapılmış. Milli duyguları canlandıracak karakterde bir film olmasından dolayı merakla beklenmekte. Türk halkının örfü, adeti, gelenekleri, mimarisi ve musikisi en güzel şekilde yansıtılmaktadır. Filmde Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan ve 1071 yılında gerçekleşen savaş konu edilmektedir.
Malazgirt 1071- Bizans’ın Kıyameti Oyuncuları ve Rolleri
Anadolu için büyük bir savaş ve zafer olan Malazgirt’i beyaz perdeye aktaran filmde televizyon dizileri, sinemalar ve tiyatrolardan tanıdığımız sanatçılar rol almış. İşte filmin sanatçıları ve canlandırdıkları roller:
Cengiz Coşku: Kendine Cüneyt Arkını idol olarak seçtiğini belirten Cengiz Coşkun, filmde Selçuklu Devleti’nin ikinci hükümdarı olan Sultan Alparslanı’ı canlandırmakta. Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Sultan Alprslan’ı oynayabilmek için sanatçı, kılıç ve at eğitimleri almış. Cengiz Coşkun, rolünü oynarken hiçbir sahnede dublör kullanmayarak Alparslan’ı hissederek oynamış.

Vildan Atasever: Ünlü sanatçı, filmde Bizans Kraliçe’si Eudokia’yı canlandırmakta. Birçok erkek oyuncunun içinde setin kraliçesi olan Vildan Atasever, filmde ileri görüşlü, güçlü ve mücadeleci bir kraliçeyi canlandırmakta.

Caner Kurtaran: Doğu Roma İmparatoru Romen Diyojen’i canlandırmakta. Türklere karşı sert ve merhametsiz bir tutum içinde olan Romen Diyojen’i en etkili şekilde hissettirmeye çalışmış.

Asela Demir: Bizans tarafında bulunan Valeria adlı bir karakteri canlandırmakta.

Haluk Piyes: İlk istihbaratçı Afşin Bey’ş canlandırmakta.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

327 yorum