seha

2,231 Görüntülenme
Mendilim Kekik Kokuyor (2020) izle
6.5 IMDB Puanı

Mendilim Kekik Kokuyor (2020) izle

  • Yapım Yılı
  • Ülke
Mendilim Kekik Kokuyor Hakkında
Hüseyin Özden ve M. Hakan Kurşun Yönetmenliğinde çekilen Mendilim kekik kokuyor filmi 2020 yapımı yerli bir dram filmi olup Mehmet Çevik, Wilma Elles, Hakan Devrim Göztepe, Tarık Bayrak, Devrim Yakut canlandıran oyuncular arasında yer alıyor..Senaryosunu A. Kadir Bozkurt 'un yazdığı bu eser her türlü övgüyü hakediyor .
Hikayenin Başlangıcı İlkbahar 1915 yıllarında geçen seneryoda Küçük bir kasabada bir gün farklı bir değişiklik gözlemlenmiş.Hasan ve Amcasının Oğlu Yunus köyün en güzel kızı elife aşıktır.Elif ise birisinden hoşlanmaktadır ama kim olduğunu söylemez utanır, çekinir.

Bu sırada ise Ülkenin başındaki savaş belası yüzünden eli silah tutan herkes Çanakkale'de cepheye koşar.Yusuf cepheye gitmeden önce Hasan’dan önce davranarak Elif’e aşkını ilan eder ve aşkı uğrunda kuzenini satarak Hasan’ın başka bir kızı sevdiği yalanını söyler. Mendilim kekik kokuyor full izle, Yusuf bu sırada Elif’in Hasan’a vermek için işlediği Kekik kokulu mendili gizlice alır.Yola çıkan kuzenlerin gönüllüler ordusunda kısa bir süre sonra saldırıya uğrar gönüllü askerlerin bir çoğu Anzak'lar tarafından öldürülür.Hasan ile Yunus ise esir alınmıştır.Sizi Anadolu'nun bu kurtuluş anlarına şahitlik ettirecek filmde dönüş yolunda arkalarında onca acı bırakmış nice hayatlar olduğunu göriceksiniz