seha

582 Görüntülenme
masaj
Saraybosna’da Ölüm izle
6.5 IMDB Puanı

Saraybosna’da Ölüm izle

(Death in Sarajevo)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 85 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Bernard-Henri Lévy, Danis Tanovic
Ödüller 2 ödül & 4 Adaylık.
Saraybosna'da Ölüm (Death in Sarajevo) izleme 2016 yapımı Fransız drama filmi imdb'den 6.5 gibi yüksek bir puanlama almıştır. 1. Dünya Savaşı'nı başlatarak Avrupa'nın siyasi haritasını tamamen değiştiren Avusturya veliaht Prensi Ferdinand'ın ölümünün 100. yıldönümü yaklaşırken, Saraybosna'daki Hotel Europa'da Birleşmiş Milletler'in çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır. Ancak otelin büyük borçları vardır, bankalar kredi vermemektedir ve 2 aydır paralarını alamayan çalışanlar greve gitmek üzeredir. Otel müdürü Ömer (Izudin Bajrovic), bu önemli olay öncesi grevi engellemek için kaba kuvvet dahil her türlü yöntemi denemeye kararlıdır.
Bu esnada otelin çatısında, Ferdinand'ı öldüren Gavrilo Princip'in bir terörist mi, yoksa kahraman mı olduğuna dair röportajlar yapılmaktadır. Katılanlar arasında Princip'le aynı adı taşıyan bir genç de vardır ve hararetle Princip'in bir kahraman olduğunu savunmaktadır.
Otelde kalan önemli misafirlerden biri olan Jacques'ı (Jacques Weber) korumakla görevli olan Edo (Edin Avdagic), adamın güvende olduğundan emin olabilmek için odasına bir kamera yerleştirmiştir.
Tek bir otelde geçen filmde farklı hayatlar ve bakış açıları iç içe geçiyor.
Tarafsız Bölge, Bir Hurdacının Hayatı gibi filmleriyle tanınan Danis Tanovic'in yönettiği film, Bernard-Henri Lévy'nin Hotel Europa adlı eserinden esinlenerek çekildi. Otel çekimleri, Saraybosna'nın Holiday Inn Oteli'nde yapıldı.

Death in Sarajevo türkçe dublaj ve altyazılı 720p hd kalitede full izle.