seha

2,715 Görüntülenme
masaj
Sekiz Yüz izle
7.2 IMDB Puanı

Sekiz Yüz izle

(The Eight Hundred)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 149 dakika
Yönetmen
Senaryo Hu Guan, Rui Ge, Huang Dongbin, Kun Hu
Sekiz Yüz izleme 25 Eylül 2020 tarihinde vizyona girmesi beklenilen Çin yapımı Savaş filmi, sinema izleyicileri tarafından oldukça merak edilen bir film olmayı başardı. Yönetmenliğini Hu Guan üstlenmiştir. Oyuncu kadrosunda: Zhi-zhong Huang, Zhang Junyi, Hao Ou, Wu Jiang gibi isimler yer alacaktır.

Film konusu: 1937 yılında Çin-Japon savaşı sırasında sekiz yüz Çinli asker, tamamen Japon ordusuyla çevrili Şangay savaş alanının ortasında bir depo mahsur kalır. Kuşatma altında olan askerler, hayatta kalmak için 4 gün 4 gece boyunca Japon kuvvetlerinin baskısına karşı direnir. İkinci Çin-Japon Savaşı’nın ilk günlerinde ve daha büyük ölçekte II.Dünya Savaşı’nda Japon İmparatorluk Ordusu, Şangay Savaşı olarak bilinen Şangay’ı işgal etti. Japonları 3 aydan fazla tuttuktan ve ağır kayıplar verdikten sonra Çin ordusu tam anlamıyla geri çekildi. Ulusal Devrim Ordusu’nun yeterli donanıma sahip, ancak seçkin Alman eğitimli 88. Tümeni’nin 524. Alayından Yarbay Xie Jinyuan, 452 genç subay ve askerin Sihang Deposunu bir seferde yaklaşık 20.000 askerden oluşan 3. İmparatorluk Japon Tümeni’ne karşı savunmasına öncülük eder.

Milliyetçi Çin’den Generalissimo Çan Kay-şek’in emri altında Japonlara karşı kahramanca intihara meyilli son duruşunu sergiler. Son Karar, Pekin ve Şanghay’ın kayıplarından sonra Çin halkına moral desteği sağlamak ve Suzhou Deresi’nin hemen karşısında Şangay’daki Uluslararası Yerleşim’den gelen savaşı tam olarak gören Müttefiklerin desteğini artırmaya yardımcı olmak için verilir.

Sekiz Yüz (The Eight Hundred) türkçe dublaj 720p HD kalitede full HD izle.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum