seha

5,174 Görüntülenme
The Painted Bird – Boyalı Kuş Full HD izle (2020)
7.3 IMDB Puanı

The Painted Bird – Boyalı Kuş Full HD izle (2020)

(The Painted Bird)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi IFC Films
  • Film Süresi 169 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jerzy Kosinski, Václav Marhoul, Václav Marhoul
Ödüller 4 ödül & 6 Adaylık.
Boyalı Kuş The Painted Bird Hakkında
1965 yılında yayınlanan Jerzy Kosinski'nin Boyalı Kuş adlı romanının sinemaya ilk uyarlaması olan film ülkemizde 28 Şubat 2020 tarihinde vizyona girecek. Dram ve savaş türündeki Boyalı Kuş’u orijinal adı The Painted Bird. Ukrayna, Slovak ve Çek yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Vaclav Marhoul oturmakta. Harvey Keitel, Stellan Skarsgard, Petr Kotlar ve Barry Pepper gibi oyuncuların rol aldığı film 2 saat 49 dakika sürmekte.
Film, Venedik Film Festivalinde ilk defa izletilmiş ve Unicef Ödülü kazanmış. Eski usul 35 mm filme çekilmiş siyah beyaz bir filmdir. İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarında geçen filmde savaşın dehşeti bir çocuğun bakış açısıyla anlatılmaktadır.
Boyalı Kuş The Painted Bird Konusu
Doğu Avrupa’nın çorak topraklarında yalnıza başına bir çocuk. Tarih; İkinci Dünya Savaşı’ndan sonraki yıllar. Yalnız başına kalmış olan çocuğu takip ederek geçen filmde, tek başına kalan çocuk köyden köye, şehirden şehre gezmektedir. Sivil halk, cahil ve görgüsüz. Askerler ise acımasız ve kötü. Cahil siviller ve acımasız askerlerle karşılaştığında sonun ne olacağı belirsiz. Belirsiz yolculuğunu sürdüren çocuğa eşlik eden filmimiz, film klişelerinden, melodram sahnelerinden ve duygusal yönlendirmelerden uzaktır.
En Güncel Filmler 720-pizleme.com Da
Savaşın dehşetini insan ve doğa manzaraları eşliğinde siyah beyaz olarak sinemaya aktarmaktadır. İnsan ve doğa manzaralarını tarafsız bir göz olan Çocuğun bakışıyla anlatmaktadır. Yönetmen sinema seyircilerine, insan ruhunu karanlık derinliklerine inerek etkileyici bir yolculuk yaptırmaktadır. Etraf siyah beyaz olmasına ve dehşetle dolu olmasına rağmen çocukların özlerinin hep güzel kaldığını vurgulamaktadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

61 yorum